[ Полтавська обласна станція переливання крові ]

  ПІЛЬГИ ДОНОРАМ

       

       Пільги, що надаються донорам

  1. В день давання крові, а також в день медичного обстеження працівник, який виявив бажання стати донором, звільняється від роботи на підприємстві, в установі, організації незалежно від форм власності із збереженням за ним середнього заробітку.
  2. Донори з числа студентів вищих навчальних закладів та учнів професійних навчально – виховних закладів у зазначені дні звільняються від занять.
  3. Після кожного дня давання крові, в тому числі у разі давання їх у вихідні, святкові та неробочі дні, донору надається додатковий день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку. За бажанням працівника цей день може бути приєднано до щорічної відпустки або використано в іншій час потягом року.
  4. В день давання крові донор забезпечується безкоштовними сніданком та обідом за рахунок коштів станції переливання крові. Або заклад служби крові відшкодовує донору готівкову вартість відповідних наборів харчування. Згідно розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації від 17.01.2017р. №20 «Про затвердження вартості наборів продуктів для харчування або відшкодування їх готівкової вартості донорам» вартість одного набору продуктів для харчування становить 63 гривні.

       Посвідчення донора. Нагородження донорів та присвоєння звання «Почесний донор України»

      Форма посвідчення донора та порядок його вручення затверджується Кабінетом міністрів України. Отримати таке посвідчення може особа, яка двічі здала кров, за умови, що ця кров виявилась придатною для переливання. Для отримання посвідчення донора необхідно звернутись в реєстратуру Полтавської обласної станції переливання крові та подати запит на отримання «Посвідчення донора крові та (або) іі компонентів» і занесення в неї інформації про обсяги попередніх донацій. При собі необхідно мати фотокартку розміром 3×4.

     Донори, які безоплатно здали кров в кількості 40 разових максимально допустимих доз або плазму крові в кількості 60 разових максимально допустимих доз, незалежно від часу їх здачі, набувають статусу Почесного донора України. Таким особам видається відповідне посвідчення і вручається нагрудний знак “Почесний донор України”.

      Звання «Заслужений донор України»

     Указ Президента України ’’ Про почесні звання України’’ від 30.04.2002р гарантує отримання звання ’’ Заслужений донор України’’ донорам, які безоплатно здали кров та (або) її компоненти в кількості 100 і більше разових максимально допустимих доз.