ІСТОРІЯ
Полтавська обласна станція переливання крові була заснована до Великої Вітчизняної війни. Документів про точну дату заснування закладу та про його місцезнаходження, на жаль, не збереглося. Зі слів очевидців, Полтавська ОСПК була заснована в 1937 році. Архівні згадки про першого завідувача станції починаються з 1942 року, це був Карпенко А.К. В роки Великої Вітчизняної війни станція продовжувала працювати і займалася заготівлею крові для Другого Українського фронту. Тяжко було працювати в той час, не завжди було світло, вода. Медичне обладнання, інвентар, компоненти крові були в недостатній кількості. Для донорської документації не вистачало паперу, не було продуктів для нормального харчування донорів. Приміщення було маленьким, людей не вистачало, штат складав лише 23 людини. Але, не дивлячись ні на що, станція виконувала план та постачала кров і на фронт, і в евакогоспіталі, і на існуючу тоді кореву станцію, і в міські лікарні. З архівних джерел: «…17.10.1944 рік – бажаючих здати кров так багато, що черга досягла 02.02.1945 року. Не вистачає ампул, іншої посуди, соди, пробірок. Просимо розширити штат до 44 працівників…». З ініціативи існуючого на той час Горкома Партії і Червоного Хреста 29.08.44 року був проведений Перший Зліт донорів Полтавської області, який дав гарний поштовх до розвитку донорства. Проводилася агітаційна робота на всіх працюючих підприємствах міста.
Полтавська обласна станція переливання крові вийшла на одне з перших місць по заготівлі крові для фронту, в окремих випадках план заготівлі досягав 300%.
У воєнні та повоєнні роки завідуючими станції були лікар-хірург Сергеєва М.І., з 1947 по 1949 роки посаду завідувача станції займали Карлівська А.Б., Сукач І.П. і Лебедев П.І., який працював до 1954 року. В 1954 році посада завідувача станції була перейменована на директора станції переливання крові. З 1957 року директором станції була Цвєткова І.П., з 1958 – Сапунов Н.М., а вже в 1964 році на посаду головного лікаря станції переливання крові заступив Ситніченко А.Н. і пропрацював до 1973 року. Змінила його Борзова Н.Ф., в 1978 році головним лікарем став Шпак М.Х., який вніс вагомий вклад в розвиток станції переливання крові і пропрацював до 2001 року. Багато співробітників пам'ятають його і відкликаються про його діяльність тепло і шанобливо.
Деякий час виконуючим обов'язки головного лікаря був Суптеля В.І., а з 2003 по 2008 рік на цій посаді працювала Синицина О.А.
З 2008 року і по цей час посаду головного лікаря Полтавської обласної станції переливання крові займає Рудіков Володимир Валентинович. За час його керування було впроваджено нові технології з використанням сучасного обладнання, автоматизовано деякі виробничі процеси та приведено робочі приміщення до належного стану згідно вимог нормативних актів щодо закладів служби крові України.